Image and video hosting by TinyPicVurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

25 Nisan 2014 Cuma

Sasaeng Nedir?


Sasaeng  bana göre delirmiş fan takımıdır.Hayran oldukları idolleri  takip etmekte rahatsız etmekte birebir hiç çekinmeden yüzsüzce hareket etmekle sanki idolü onun kırk yıllık arkadaşıymışçasına rahat olan kişilere verilen  isimdir.Korede  ünlü olmak kadar zor bir şey yok bana göre bir an bile yalnız bırakmayan bu hayranlar aslında  pekte masum değiller  çoğu zaman idollerine  zarar verdikleri de olabiliyor biraz araştırırsak bununla ilgili bir yığın fotoğraf haber  video bulabiliriz.
En kötüsü de kendilerine verdikleri zararlar bu konuyla ilgili başkasının  yazısını çalmak bana yakışmaz  bana ait bir yazı olmayacağı için   linkini paylaşmanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Bana göre net üzerinde yazılmış en iyi post bu okumanızı öneririm.

Ne yazık ki uzaktan uzaga sasaenglik yapan  yani idolu takıntı haline getirmiş Türk fanlarda var   mesela; idol bir dizi çekiyor öpüşme sahnesi var  bizim  Türk fan  pc karşısında kriz geçiriyor beddualar ediyor  ya da geçen postlarım da benim başıma gelen siwon'un kendine ait olduğunu sanan kızcağızımız gibi
Maalesef bizim Türk fanlarımızda da kendini çok kaptırıp takıntı haline getirmiş  fanlarımız var..Gönül isterdi ki Türk sasaengler olmasın ... 

Maalesef sasaeng olmanın yaşı yok.
bir kaç sasaeng fan  resmi paylaşalım ;

EXO-Baekhyun'un  abisinin düğününü rezil eden sasaengler...EXO üyeleri çok utanmıştı zorda kalmışlardı.

jaejoongu evinde rahatsız eden sasaengler


bu çok korkunç g dragon için kendini kesen sasaeng (tövbe bismillah)


yine zavallı EXO ve onları taciz eden  sasaengler


D.O sasaengleri görünce kaçıyor


Junsu ve  adım adım takipte sasaengi


Yoochun artık nasıl bıkmışsa  aynı ajan misali her an tetikte


U-Kiss Dong Ho yu gören masum sasaeng  Dong Ho nun tipe dikkat.(bu SNL programından  üyelerin neler çektiklerini göz önüne koyuyor.)


TVXQ sasaengleri


f(x) sasaengleri

ürkünç ve iğrenç kolunu kazımış sasaeng

Luluyu itelerkenEXO üyelerine işkenceye devam luluyu iteliyorlar  baek tutuyor


40 yıllık arkadaşı gibi D.O yu tutan sasaeng


bunu gördüğümde çüş dedim 2PM için  regl  kanıyla yazılmış (öyk yaaa) yazı


duvarı karalayan sasaenglerin temizligine Yoseob yetişiyor.


idolleri geçmesin diye sıralanmış  fanlar galiba TVXQ  sasaengleri bunlar 


Erkekler tuvaletinde bile yalnız olamayan  EXO üyeleri ve sasaengler

izdihama dayanamayan kainin ayakları da nasibini sasaenglerden alıyor

Daha böyle nicesi  nice gruba yapılanlar..Takıntılı fanların en azılısı TVXQ ve EXO'nun olduğunu düşünüyorum  SNSD kızlarının pedlerini çöpten bulan sasaeng ya da  EXO yurduna giren  sasaeng ve sonrasında internet sitesine satışa sunulan D.O nun boxerı ya da SNSD sunny nin  ehliyet almasıyla onu  bir adım yalnız bırakmayan sasaengler yüzünden trafikte zor anlar yaşaması da buna eklenebilir.
Yani  sasaeng dediğimiz  fanlar kötüdür psikolojileri bozuktur takıntılıdır siz siz olun   bir kişinin  hayranıysanız ölçülü olun ikisinin arasını bulun yoksa zamanla takıntı haline getirip kendinize zarar verebilirsiniz.Sasaenglik adım adım tek takip etmeyle olmaz bunu net başında da çok basit şekilde yapabilirsiniz.Psikolojiniz bozulmadan  hayran olmanız dileğiyle umarım  bu konuda yardımcı olmuşumdur.

16 yorum:

 1. bu sasaeng ler niye böyle hastalıklı oluyor anlamıyorum hayır aynı idole hayransanız karşındaki kişiden neden çıkarıyorsun hırsını. Ben bu konuda EXO ya acıyorum yazık onlara ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef ki tüm grupların muhakkak sasaeng hayranı oluyor ama EXO'nun biraz fazla. Umarım çocuklar kısa sürede kurtulurlar. :)

   Sil
 2. görüntüleri görünce bir daha destekledim exo yu ve diğer grupları bunca zorluğa rağmen hala bizim için çalışıyolar ya ne mutlu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım hiç bıkmadan desteklersin :)

   Sil
 3. Ohaaa. lan bu sasaengler ne böyle be!? Valla korktum. Sasaengleri sevmedim.

  YanıtlaSil
 4. Yuh diyorum ya. Regl kanıyla mektup yazılan fotoğrafı görünce cidden kusacaktım. Ne iğrenç şeyler. Bunlar fan değil ki. Zaten fan olsalardı sasaeng denmezdi. Exo'nun çok fazla sasaengi var diye biliyorum diğer grupları bilmem ama. Bu insanlar durdurulmalı bence. Cidden ünlülerin işi çok zor. Ben olsaydım hayran falan dinlemem (gerçi bunlar hayran değiller) yokmillet bana kızacak nefret edecek demem sayarım küfürleri. Gerçekten çok fazlaymış bu yapılanlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En azılı sasaeng fanlar TVXQ grubunundu ama son yıllarda evet EXO yerini almış olabilir. Ülkede idoller çok dikkatli davranmalı bir hayranına kötü davranırsa basın tarafından yanlış lanse edilip halk tarafından idol linçlenme ve karalama ile karşılaşabilir. Kore'nin eğlence sektörü çok acımasız bizim ülkenin ki gibi değil. Birde ülkenin insanı o kadar rahat ve gayesiz ki işleri güçleri eğlence sektörü olmuş. Halkı en garip şeylere takıp bir ünlünün tüm kariyerini bitirebiliyorlar. Örneğin bir devlet adamı yolsuzluk yapmışsa rahat bir şekilde bir idol ilişkisini kullanarak kendi haberinin üzerini örtebilir o kadar tuhaflar yani. :)

   Sil
 5. Ya ben anlamadım G-Dragon için nasıl kesmiş kendini o ya vallaha kötü oldum :( İşte bu yüzden sasaengleri sevmiyoruz

  YanıtlaSil
 6. kafayı gerçekten sıyırmışlar ... regl kanından bahsetmek bile istemiyorum. Allah akıl fikir versin bu ne yaa!

  YanıtlaSil
 7. Suan cok sasirdim abi cok rahatsiz edici ya surekli goz onunde olmak zor insanlarin hayraninim diyip kendi canina kiymasi o unlunun omur boyu vicdan azabina yol acar dusunsenize biri sizin ugrunuza oluyor ne kadar yazik ya

  YanıtlaSil
 8. Ben sasaeng olsaydım ChanBaek in sasaengi olurdum dkwğaiçdle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D :D Aman dikkat fazla kaptırma kendini. ALLAH korusun. :)

   Sil

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

(BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma